Методичні матеріали на допомогу вчителю до Шевченкових днів

Методичні рекомендації щодо проведення ІІІ Відкритого онлайн-фестивалю до дня народження Т. Г. Шевченка «Шевченко в колі сучасної молоді»

До Дня пам'яті Героїв Крут 29 січня надсилаємо посилання на інтернет-ресурси для використання педагогами ЗЗСО, ЗПО в роботі, розміщення на сайтах, блогах і сторінках у соцмережах:

1) Онлайн екскурсія до Меморіального комплексу "Пам'яті Героїв Крут" (Чернігівська обл.): https://storymaps.arcgis.com/stories/4dac8663c20948ffbe9e7e8b1a449057

Онлайн-екскурсію створено мережевою командою ім. Григорія Гуляницького (м.Ніжин)

2) Онлайн вікторина, підготовлена за матеріалами цієї екскурсії: https://learningapps.org/watch?v=p550bz4zj23

3) За бажанням педагогів, які працюють зі здобувачами освіти старших класів, у роботі можна використати відеоролик, записаний у Краматорському ЗЗСО ✓ 22 у 2021 р. у межах проєкту "Інформаційний імунітет України" про спроби маніпулювання історичною пам'яттю на прикладі бою під Крутами: https://youtu.be/oQpt0J9RQZU

ПОЛОЖЕННЯ про організацію та проведення ХXІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського 2022 – 2023 навчальний рік
ІНСТРУКЦІЯ дій вихованців та працівників закладу дошкільної освіти під час артобстрілу
ПАМ’ЯТКА ЩОДО ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ (ПОРЯДКУ ДІЙ) НАСЕЛЕННЯ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ОБ’ЄКТА, ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПРЕДМЕТА
Брошура _У разі надзвичайної ситуації або війни
Про методичні рекомендації щодо організації та здійснення виховної роботи в закладах освіти в умовах воєнного стану

ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ
ЩОДО ПІДГОТОВКИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ДО 2022/23 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Представники МОН спільно з Міністерством внутрішніх справ, Державною службою з надзвичайних ситуацій і Національною поліцією запропонували керівникам обласних військових адміністрацій, Київської міської військової адміністрації, закладів вищої та фахової передвищої освіти враховувати в роботі інструктивно-методичні матеріали щодо порядку підготовки закладу освіти до нового 2022/23 навчального року та опалювального сезону.

Матеріали містять роз’яснення щодо цивільного захисту в умовах збройної агресії рф, охорони праці та безпеки життєдіяльності, а також розкривають питання організації укриттів. Крім того, запропоновано організувати спільну роботу посадових осіб військових адміністрацій, органів управління освітою місцевих органів виконавчої влади та закладів освіти з представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій і Національної поліції.

Водночас в регіонах триває підготовка до нового навчального року. Так, на Львівщині перевіряють заклади освіти, зокрема – наявність укриттів. А у Нововолинській громаді (Волинська область) в укриттях шкіл облаштовують евакуаційні виходи, вентиляцію та водопровід, проводять електрику та забезпечують достатній простір для перебування всіх учасників освітнього процесу.

Методичні рекомендації щодо проведення свята Останнього дзвоника в закладах загальної середньої освіти Донецької області у 2021/2022 навчальному році
Презентація "Освятні новини"

МОН оновило свідоцтва досягнень для 1–2 і 3–4 класів
Міністерство освіти і науки в методичних рекомендаціях щодо оцінювання учнів 1 – 4 класів опублікувало оновлені свідоцтва досягнень для учнів початкових класів.
Міністерство затвердило їх відповідним наказом.
У свідоцтві досягнень учня МОН пропонує надавати розгорнуту характеристику результатів навчання учнів та учениць, які вони здобули протягом навчального року. Окремо передбачають свідоцтва для двох циклів навчання – для 1–2 та 3–4 класів.
Свідоцтва досягнень містять такі частини:
- Характеристика навчальної діяльності;
- Характеристика результатів навчання з окремих освітніх галузей;
- Рекомендації вчителя;
- Побажання батьків / осіб, що їх замінюють.
У першій частині свідоцтва учитель пише про сформованість певних результатів навчання. У другій те ж саме, але вже деталізовано з різних дисциплін. А у частині “Рекомендації вчителя” пише про те, що і як варто покращити учениці чи учню.
У останній частині батьки записуватимуть власну думку про результати навчання їхніх дітей. Окрім того, вони можуть висловити побажання щодо подальшої співпраці зі школою.
Свідоцтво досягнень учня можуть підписувати учитель класу, батьки учня і директор закладу. Оригінали документів будуть зберігати батьки учнів.

Свідоцтво досягнень учня (1–2 клас) 2021–2022 н. р

Свідоцтво досягнень учня (3–4 клас) 2021–2022 н. р

Про деякі можливості підвищення якості занять з фізичної культури
ЛИСТ від 21.04.2022_№01-25/446/0/160-22
ПАМ’ЯТКА ЩОДО ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ (ПОРЯДКУ ДІЙ) НАСЕЛЕННЯ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ОБ’ЄКТА, ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПРЕДМЕТА
Про навчання з мінної небезпеки на спеціальній онлайн платформі

Щодо недопущення участі неповнолітніх у наданні інформації ворогу про військові позицій Збройних сил України
Методичні матеріали за результатами онлайн-консультації «Насильство під час війни: дії, реагування, допомога»
НАСИЛЬСТВО ПІД ЧАС ВІЙНИ: ДІЇ, РЕАГУВАННЯ, ДОПОМОГА

В Інституті модернізації змісту освіти підготовлено ресурс «Навчально-методична скарбниця. НУШ 5-6 класи»

У 2022/2023 навчальному році освітня реформа «Нова українська школа» продовжить активно впроваджуватися у базовій школі. За новим Державним стандартом базової середньої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898, та новими модельними навчальними програмами, що реалізують цей стандарт освіти (https://imzo.gov.ua/model-ni-navchal-ni-prohramy/), почнуть працювати учні 5 класів усіх закладів загальної середньої освіти України.

Апробація Державного стандарту базової середньої освіти і відповідно – модельних навчальних програм, упродовж 2021/2022 навчального року здійснювалася в пілотних закладах освіти – учасниках інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти» (наказ МОН від 02.04.2021 № 406). Пряма комунікація з педагогами – пілотниками дала можливість авторським колективам створити сучасні підручники для 5 класу, зміст яких відповідає потребам сучасного учнівства (https://lib.imzo.gov.ua/vibr-pdruchnikv-5-klas-2021—2022-roki/konkursniy-vdbr/), до яких планується й інше необхідне навчально-методичне забезпечення.

Для ефективного орієнтування у новоствореному навчальному контенті Інститутом модернізації змісту освіти підготовлено ресурс «Навчально-методична скарбниця. НУШ 5-6 класи» (https://docs.google.com/.../1mC99CMln4MEbhW.../edit...), де усі навчальні та навчально-методичні матеріали розподілено за освітніми галузями Державного стандарту базової середньої освіти та відповідно до модельних навчальних програм.

Увесь запропонований контент пройшов комплексну експертизу та рекомендований/схвалений для впровадження в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти.

Наразі ресурс «Навчально-методична скарбниця. НУШ 5-6 класи» містить модельні навчальні програми, підручники і посібники для 5 класу закладів загальної середньої освіти, але він поступово наповнюватиметься новими компонентами для 5 і 6 класів після надання їм відповідних грифів Міністерства освіти і науки України.

Сподіваємось, що запропонований ресурс допоможе педагогічним працівникам у підготовці до навчання п’ятикласників.

/Files/images/z_20032022/29.jpg

Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у 2021/2022 навчальному році в початковій школі в умовах воєнного часу

Методичні рекомендації щодо формування психологічної готовності до дій у надзвичайних ситуаціях
Про посилення заходів з попередження терористичних проявів
Алгоритм дій працівників закладів освіти під час артилерійського обстрілу
07.02.2022-11.02.2022 План методичної роботи КУ _ЦПРПП_ та ДонОблІППО (тижневий) для закладів освіти
01_Презентація_Про правила пожежної безпеки

02_Презентація_Про правила пожежної безпеки
Щодо рекомендацій викладання уроків про доброчесність у 3 – 4 класах

Про проведення Всеукраїнського позакласного заходу «Урок толерантності» для учнів 5 – 7 класів та 8 – 11 класів закладів загальної середньої освіти

Всеукраїнський позакласний захід для учнів 5 – 7 класів та 8 – 11 класів закладів загальної середньої освіти «Урок толерантності»
21 листопада – ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

Інформаційні матеріали до річниці вигнання нацистських окупантів з України

ІНСТРУКТИВНО - МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році

Щодо вшанування пам’яті жертв масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29-30.09.1941)

Про проведення заходів до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

Календарно – тематичне планування 10 – 11 кл. Захист України. Методичні рекомендації 2021 – 2022 н.р.
Методичні рекомендації про викладання предмета

Календарне планування 10 клас

Календарне планування 11 клас


Про організацію та проведення Всеукраїнського Олімпійського уроку та Олімпійського тижня у 2021 році
Положення про проведення спортивно-виховного заходу «Всеукраїнський олімпійський урок» в Донецькій області

Положення про «Олімпійський тиждень» в Донецькій області
День фізичної культури і спорту в Україні відзначається щорічно у другу суботу вересня (Указ Президента України від 29.06.1994 № 340/94).
Цього року Олімпійський тиждень рекомендовано розпочати з 11 вересня 2021 року по 22 вересня 2021 року.
На виконання листа управління фізичної культури та спорту Краматорської міської ради від 06.08.2021 № 344 та листа Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти від 04.08.02021 № 581/09.3 «Про організацію та проведення Всеукраїнського Олімпійського уроку та Олімпійського тижня у 2021 році» пропонуємо включити до заходів зустрічі з фізкультурно-спортивним активом, спортивні свята та заходи за участю провідних спортсменів, вихованців спортивних шкіл, ветеранів спорту. Прошу звернути увагу та організувати заходи згідно наданого Положення.
Інформаційні матеріали до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Про надання методичних рекомендацій до відзначення Дня пам’яті захисників України


Інформаційні матеріали до Дня Конституції України

Про відзначення 25-річчя прийняття Конституції України

Додаток

Рекомендації щодо проведення заходів із підготовки та відзначення в закладах освіти Донецької області 25-річчя прийняття Конституції України
РОЗПОРЯДЖЕННЯ міського голови від 18.05.2021 № 67р «Про проведення у місті Краматорську з 19 травня по 19 червня 2021 року місячника «Обережно-вибухонебезпечні предмети»

Про проведення парламентського уроку «Що таке Парламент та як він впливає на моє життя?»

Про підготовку та відзначення в Донецькій області 25 – ї річниці Конституції України

Про проведення заходів до Днів пам’яті та примирення, перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в закладах освіти Донецької області у 2021 році

Інформаційні матеріали для проведення позакласного уроку «Урок звитяги»

На виконання Стратегії національно-патріотичного виховання, затвердженої Указом Президента України від 18.05.2019 № 286/2019 та Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 29.07.2019 № 1038), Міністерство у справах ветеранів України спільно з представниками міжвідомчої робочої групи заінтересованих ЦОВВ розробило “Урок звитяги” щодо відомих постатей та героїзму борців за незалежність України у ХХ та ХХІ століттях, а саме визначних історичних подій, що відбувались у травні (далі – Матеріали).

Мінветеранів пропонує проведення для 5-11 класів заходу (позакласної години) “Урок звитяги”. Наскрізні теми травня - День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та звільнення українських міст у 2014 році. Матеріали які можуть бути використані під час підготовки до цього заходу розміщуються на сайті Міністерства у справах ветеранів України (https://mva.gov.ua/) у розділі за посиланням: Головна/ Ветеранам/ Національно-патріотичне виховання/ Інформаційно-методичні матеріали/ Урок звитяги/ УРОК ЗВИТЯГИ (структура і матеріали), травень, або за посиланням: https://cutt.ly/9bqebFC.

Щодо проведення уроку «#Не_ведись – прояви свою стійкість в Інтернеті»

Заходи до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

ПРОВОДЬТЕ НАЙБІЛЬШИЙ УРОК У СВІТІ З ЕКОЛОГІЇ ТА КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН

Щодо впровадження освітньої програми із питань підвищення обізнаності із основ гігієни
Запрошуємо Вас до участі у щомісячному круглому столі "Гуманна Педагогіка в школі"

Щодо проведення тижня громадської діяльності

Рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків щодо компетентностей безпечної поведінки в цифровому середовищі

Про методичні рекомендації щодо проведення заходів до Дня українського добровольця

Методичні рекомендації щодо профілактики суїцидальної поведінки серед здобувачів освіти

Про методичні рекомендації щодо проведення заходів до Дня Героїв Небесної Сотні

Методичні рекомендації щодо організації та проведення «Тижня безпечного Інтернету в закладах загальної середньої освіти в 2020-2021н.р»

Щодо відзначення 2 лютого Всесвітнього дня водно-болотних угідь. Цьогорічне гасло - Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні!

Презентація НЕРОЗДІЛЬНІ Вода, водно-болотні угіддя та життя

День пам яті жертв Голокосту

Методичні матеріали ІППО до 75 річчя трагедії Бабиного Яру

Сценарний план аукціону знань для учнів 3-6 класів

Інформаційні матеріали до Дня пам'яті Героїв Крут – 2021

Сценарій виховної години до Дня пам'яті Героїв Крут

Сценарний план виховної години до Дня пам'яті Героїв Крут для учнів молодших класів

Усний журнал «Герої Крут – для нащадків взірець»

Методичні рекомендації до Дня Соборності України

Дорогі вчителі!Хочемо поділитися з вами матеріалами, які ви можете використати на уроці або виховній годині для дітей 1-4 класів. Ці мультфільми перекладені в межах серії відео для дітей щодо правил захисту себе від насильства і доступною мовою розкажуть дітям про основні правила безпеки. Подивіться їх разом з дітьми та обговоріть. Будемо вдячні за поширення цих мультфільмів серед батьків дітей молодшого шкільного віку. Мультфільм "Безпечна поведінка з незнайомцями" На прикладі історії Дарини та Сашка діти дізнаються, що робити, якщо незнайомець запрошує до себе, пропонує погратися і здається дуже милим?

https://www.youtube.com/watch?v=ps67DbvjRcw&feature=emb_logo

Мультфільм "Мій сусід" Через історію маленької дівчинки мультфільм розкаже, що робити, коли дорослий - знайомий, друг чи сусід, торкається інтимних частин тіла.

https://www.youtube.com/watch?v=knagfHqrGUE&feature=emb_logo

З повагою, команда МБО Служба порятунку дітейБільше про захист дітей на нашому сайті:
www.savechild.com.ua
Кiлькiсть переглядiв: 450

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Жовтень 2023 Наступна
ПВСЧПСН
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031